ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی
بسیاری از افراد برای داشتن زیبایی بیشتر ظاهری و همچنین داشتن شکمی صاف به عمل های زیبایی روی می آورند . یکی از این روش های جراحی ،عمل ابدومینوپلاستی می باشد.ابدومینوپلاستی درمان کلینکی و از نوع جراحی می باشد که با ازبین بردن چربی ها و پوست اضافی شکم و همچنین سفت کردن عضلات در دیواره شکم ، باعث ایجاد شکم صاف و بدون برآمدگی می شود.
در این جا به این نکته مهم اشاره می کنیم که گاهی افراد از لیپوساکشن برای ازبین بردن چربی های شکم استفاده می کنند که تفاوت های بسیاری ابدومینوپلاستی دارد.
درلیپوساکشن هدف تنها برداشت چربی در ناحیه شکم است و بعد از این عمل پوست در این ناحیه شل می شود و عضلات شکم ترمیم نخواهد شد .ولی در عمل ابدومینوپلاستی همزمان که چربی های شکمی تخلیه می شوند ،پوست های شل شده برداشته می شوند و عضلات شکمی ترمیم میابند و حتی برای ناف جایگاه جدیدی ایجاد می شود .درکل در ظاهر شکم تغییرات بسیار زیاد و چشمگیری حاصل می شود.
درواقع جراحی ابدومینوپلاستی باهدف از بین بردن چربی های شکمی و خارج کردن پوست اضافیو شل شده ناحیه تحتانی معده و همچنین زیر شکم – پهلوها و کمر انجام می شود و باعث جوانی و زیبایی و اندامی باریک تر در این ناحیه از بدن می شود .
ابدومینوپلاستی برای افرادی که کاهش وزن بسیار زیادی داشته اند و یا خانم هایی که زایمان داشته اند که به واسطه تغییر وزن زیاد ، پوست در ناحیه شکم شل و آویزان شده است ،بسیار موثر است .
می توان بطور خلاصه گفت جراحی ابدو مینو پلاستی برای تمامی افراد از جمله : 1- افرادی که کاهش وزن چشمگیری داشته اند 2- افرادی که عضلات شکم آنها ضعیف است 3- کسانیکه به دنبال رفع ایراد درناحیه شکم و زیبایی ظاهری بیشتر هستند 4- خانم هایی که بعد از زایمان شکم انها شل شده است.
نکته: اگرشما قصد باردار شدن را دارید ، بهتر است عمل جراحی ابدومینوپلاستی را به بعد از زایمان موکول کنید.چون در جراحی عضلات شکم صفت می شود ، ممکن است در حین بارداری عضلات از هم جدا شده و باعث باد فتق شود.

ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی به 4 روش مختلف صورت می گیرد:
– ابدومینوپلاستی کامل
– ابدومینوپلاستی جزیی یا مینی ابدومینوپلاستی
– ابدومینوپلاستی اطراف شکم
– ابدومینوپلاستی معکوس
که هرکدام روش و شرایط مختلفی برای جراحی وجود دارد.
ابدومینوپلاستی علاوه بر زیبایی ظاهری مزایای خوبی برای زیبا جویان به همراه داشته است مانند:
– کاهش بی اختیاری ادار
– اصلاح فرم شکم
– کمک به بهبود و رفع باد فتق
ابدومینوپلاستی مانند هر جراحی دیگری ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد:
– ایجاد زخم
– خونریزی
– عفونت
– لخته شدن خون
– خطرات و عوارض بیهوشی
امیدوارم با خواندن این مطلب در موردجراحی ابدومینوپلاستی اطلاعاتی که مورد نیاز شما بوده است را بدست آورده باشید .شما می توانید با کارشناسان ما در آترینا دکتر برای دریافت مشاوره و هماهنگی های لازم تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *